Thorovo kladivo

kategória: Iné atrakcie
obec: Vendolí, okres Svitavy, Pardubický kraj, CZ

Popis:

Poznáte legendárnu zbraň severskej mytológie - Thorovo kladivo Mjölnir?  Je nerozbitné, vždy trafí svoj cieľ a potom sa vráti k svojmu majiteľovi do ruky. Kladivo je tiež nesmierne ťažké, takže ho z ríše Ásů zodvihne len Thór a jeho syn Magni, k tomu najviac potrebuje kúzelné rukavice a opasok. Takéto kladivo sa nachádza aj neďaleko obce Vendolí v Pardubickom kraji. Hneď vedľa Thorovho kladiva sa nachádza veľmi malá "rozhľadňa" tzv. drevený domček na kopci. Cesta k nemu vedie cez dedinu, odporúčame zapnúť si navigáciu priamo ku kladivu (bod sa nachádza už aj na google mapách). V dedine sa odbáča do jednej z ulíc a ide sa po asfaltovej ceste až skoro k samotnej atrakcií. Samotnú rozhľadňu je vidieť už od cesty. Priamo na miesto sa taktiež dostanete aj na motorkách po poľnej cestičke alebo si ten kúsok prejdete peši. Je to len na vás. 

Informácie
Používame cookies, prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Portál KamNaMotorke.sk vznikol v roku 2020 a ponúka návštevníkom tipy na výlety na motorke a informácie o udalostiach spojenými s moto životom na Slovensku.

Aj pomocou Vás, neustále vylepšujeme portál a rozširujeme našu databázu a podporujeme tak slovenskú moto komunitu. Ďakujeme!

© Kam na motorke.sk - portál o cestovaní a udalostiach pre motorkárov - všetky práva vyhradené
Sledujte nás na:
Facebook
FB skupina
Instagram