Socha Krista Kráľa

kategória: Sakrálne pamätihodnosti
adresa: 66-200 Świebodzin
obec: Świebodzin, okres Świebodziński, Lubuskie, PL

Popis:

Sochy Krista Kráľa sú všade na svete. Niektoré sú väčšie ine zase menšie. Najznámejšia socha Krista na Slovensku je socha v dedinke Klin. Ďalej celosvetovo známa socha v Rio de Janeriu, v Cochabamba, v Dili a podobne. Najvyššiu sochu majú však naši susedia od roku 2010 v Poľsku. Je vysoká 36 metrov a s podstavcom 52 metrov. Biela socha s pozlátenou korunkou sa nachádza na Zelenej hore v meste Świebodzin. Stojí na navezenej sutine a kamení. Samotné ramená sochy dosahujú váhu 30 ton. Celková váha je 440 ton. Za objednávateľom je cirkevná diecéza a hovorí sa, že stála niekoľko miliónov zlotých. Na monument sa zložili veriaci a sponzori. K soche sa dá dôjsť po pohodlnom špirálovom chodníku. Pretože sa jedná o významný cieľ pútnikov i turistov, pri soche sa nachádza samozrejme aj parkovisko a nechýba tu občerstvenie či stánok so suvenírmi.

PS: Viacerí z Vás nám písali,že je najkrajšia v noci ;)

Ak sa ti náš projekt páči, podpor nás a kúp nám kávičku :)

Informácie
Používame cookies, prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Portál KamNaMotorke.sk vznikol v roku 2020 a ponúka návštevníkom tipy na výlety na motorke a informácie o udalostiach spojenými s moto životom na Slovensku.

Aj pomocou Vás, neustále vylepšujeme portál a rozširujeme našu databázu a podporujeme tak slovenskú moto komunitu. Ďakujeme!

© Kam na motorke.sk - portál o cestovaní a udalostiach pre motorkárov - všetky práva vyhradené
Sledujte nás na:
Facebook
FB skupina
Discord
Instagram