Mohyla Jankov Vŕšok

kategória: Pamätníky
obec: Uhrovec, okres Bánovce nad Bebravou, Trenčiansky kraj, SK

Popis:

Obec Uhrovec sa nachádza 8 min. od mesta Bánovce nad Bebravou. Nad obcou sa vypína nevysoký kopec (533 m.n. m.) nazývaný Jankov Vŕšok. Na tomto mieste sa nachádza mohyla postavená na počesť partizánom, ktorí padli v boji v druhej svetovej vojne. Z tohto bodu je krásny panoramatický výhľad na široké okolie a zároveň miesto pre oddych uprostred národnej prírodnej rezervácie. Jednou z možností ako sa dostanete na Jankov Vŕšok je z dedinky Uhrovec odkiaľ vedie pekná, asfaltová cesta, ktorá svojimi zákrutami poteší nejedného motorkára či motorkárku. Na samom vrchu sa nachádza veľké neplatené parkovisko v bezprostrednej blízkosti mohyly. Ak by ste pokračovali ďalej, po asi minútke jazdy prídete k hotelu Partizán, kde je možné sa občerstviť. Po ceste naspäť do dediny sa dá zastaviť na malej vyhliadke Jankov Vŕšok, ktorá je situovaná neďaleko hlavnej cesty.

Ak sa ti náš projekt páči, podpor nás a kúp nám kávičku :)

Informácie
Používame cookies, prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Portál KamNaMotorke.sk vznikol v roku 2020 a ponúka návštevníkom tipy na výlety na motorke a informácie o udalostiach spojenými s moto životom na Slovensku.

Aj pomocou Vás, neustále vylepšujeme portál a rozširujeme našu databázu a podporujeme tak slovenskú moto komunitu. Ďakujeme!

© Kam na motorke.sk - portál o cestovaní a udalostiach pre motorkárov - všetky práva vyhradené
Sledujte nás na:
Facebook
FB skupina
Instagram